Kliiniline psühholoog Inga Ignatieva: "Psühholoogi poole pöördumine ei ole nõrkuse märk, vaid investeering enda tervisesse.”
Meliva Tartu kliinikus alustas vastuvõttudega kliiniline psühholoog Inga Ignatieva.

Meliva Tartu kliinikus alustas vastuvõttudega kliiniline psühholoog Inga Ignatieva.
Inga huvitus kliinilisest psühholoogiast juba Tartu Ülikoolis ning see sai alguse samanimelise aine õppimisest. Teda mõjutas ka vanaisa võitlus dementsusega, kus ta mõistis toimuvat ja oskas seda lähedastele selgitada. Inga jätkas magistriõpinguid kliinilise psühholoogia suunal ja on nüüdseks töötanud sellel alal 20 aastat, kuhu sisse mahub ka tulevaste psühholoogide juhendamine. Ingat paelub tema eriala juures võimalus uurida inimeste mõtlemist, tundeid ja käitumist ning ta tunneb rahulolu, kui suudab oma teadmisi rakendades aidata inimestel ennast paremini mõista ja olukorda parandada. See annab talle tunde, et ta on suutnud maailma natuke paremaks muuta.
Inga on end psühhiaatria valdkonnas töötades palju koolitanud ja kasvatab pidevalt oma kompetentsi erinevate häirete käsitlemisel. Inga on kokku puutunud mitmete vaimse tervise teemadega, nagu näiteks depressioon, läbipõlemine, ärevushäired, traumad (nii PTSD kui ka kompleks-PTSD), lein, isiksusehäired, söömishäired, enesehinnangu probleemid, krooniline väsimus, krooniline valu, somatisatsiooni häired jne. Ta on viimastel aastatel toetunud skeemiteraapia ja kognitiiv-käitumuslikule teraapiale, keskendudes tehnikatele, mis aitavad inimestel paremini mõista oma keha ja psüühikat. Inga ootab vastuvõtule inimesi, kes on valmis enda sisse vaatama, end analüüsima ja õppima uutmoodi tegutsema. Inga töökeelteks on eesti ja vene keel.
Inga soovitab inimesele, kes pelgab psühholoogi poole pöörduda, kaardistada oma hirmud ning hinnata, kas need on põhjendatud. Kaaluda tuleks, kas senine käitumine vajab muutmist ning kas endal on vajalikud teadmised ja oskused selle elluviimiseks. Kui on olnud varasemalt negatiivseid kogemusi psühholoogidega, on oluline neist avameelselt rääkida, kui endale antakse uus võimalus.
Hallid ja kõledad ilmad tekitavad väsimust, motivatsioonilangust ja isegi masendust. Kuidas turgutab end Inga kevadpäikse saabumiseni?
“Püüan aksepteerida kliimamuutuste negatiivset mõju ning olla enda suhtes leebem ja kaastundlikum. Oluline on tervislik toitumine, D-vitamiini tarbimine ning liikumine (hea meelega käin Qigong trennis ja jalutamas). Kultuuriüritustel osalemisest saadav rõõm on tähtis ning suhtlemisel olen paindlik, leides vajadusel aega üksi olemiseks. Erialaselt hoitan kontakti kolleegidega ja osalen supervisioonidel ning kovisioonidel. Kõige olulisem on aga negatiivsete mõtete kontrolli all hoidmine.”
Broneeri aeg Inga Ignatieva vastuvõtule siin: https://bit.ly/kliinilinepsühholoog-Melivas