Täiskasvanute hambaravi
Iga inimese hambad on erinevad. Parim viis teada saada, kuidas peaksid just Sina oma hammaste eest hoolitsema, on tulla hambaarsti juurde konsultatsioonile. Arst hindab riski haigestuda kaariesesse ja igemepõletikku ning annab vajadusel soovitusi suuhügieeni parandamiseks. Suuhaiguste varajane avastamine teeb probleemide lahendamise tunduvalt lihtsamaks.
Hambaaugud ehk kaaries on üks kõige sagedasemaid hambaravi põhjuseid. Hambaaugu parandamata jätmisel levivad mikroobid hambasäsisse ehk närviruumi, põhjustades valu ja suuremaid hädasid.
Seega on mõistlik raviga alustada võimalikult ruttu pärast probleemi ilmnemist. Ebameeldivustunde vältimiseks teeme patsiendile soovi korral tuimestussüsti. Puhastatud hambaauku asetame täidise, mis sobib välimuselt ja tugevuselt hambaga.
Kaasaegne ravi
Meie jaoks on oluline hoida patsienti ravi käigus oma tegemistega kursis. Mõnes Meliva ravikabinetis on kasutusel spetsiaalsed kaamerad, millega patsiendid saavad protseduuri ajal enda suus toimuvat ekraanilt näha. Ravi kvaliteedile aitab palju kaasa võimas mitmekümnekordse suurendusega mikroskoop, mille abil on arstil võimalik teha ülimat peentööd, et lõpptulemus saaks ideaalne.
Kontrolli vajalikkus
Hambakaariest võiks kontrollima tulla juba enne kaebuste teket. Hammaste tervise kontroll peaks toimuma iga poole aasta tagant. Kui kaebused on juba tekkinud, tuleks esimesel võimalusel ühendust võtta meie registratuuriga – leiame kiirelt arsti juurde aja.
Kolm kasulikku suuhügieeniharjumust
Muretse hambaharja kõrvale teisedki tarbed. Ainult hambaharjast jääb suuõõne ja hammaste korralikuks puhastamiseks väheks. Hambapuhastusarsenali peaks täiendama mitme vahendiga: hea on kasutada igapäevaselt hambaniiti või hambavaheharjasid, keelekaabitsat, suuloputusvahendit.
Pööra tähelepanu toitumisele ja vali hammaste pesuks õige aeg. Hammastele mõjub hästi, kui jätta söögikordade vahele pikemad pausid ja väldid vahepealset näksimist. Nii on süljel piisavalt aega, et happerünnaku tagajärjed taasmineraliseerida. Õige on ka hambaid pesta hommikul enne hommikusööki, sest toidus leiduvad happed muudavad hambaemaili ajutiselt pehmemaks ning hambahari võib seda kahjustada. Kui see ei ole võimalik, on soovitav jätta söömise ja hammaste pesu vahele vähemalt 30 minutit.
Lase suuhügienistil kord aastas teha soodapesu. Paraku kipub olema nii, et ka ideaalseima suuhügieeni korral leidub suus kohti, kuhu hambaharjal või -niidil ei õnnestu jõuda. Käi 1–2 korda aastas suuhügienisti juures ning lase teha hammastele sügavpuhastus, mille käigus eemaldatakse hambakivi, pigment ning katt. Hambakivi eemaldatakse nii igeme alt kui ka pealt käsiinstrumentide ja ultraheliaparaadiga, mis justkui raputab kivi hammastelt lahti. Hammastele kogunenud pigmendi ja katu eemaldab soodapesu. Soodapuhastus hambaid ei valgenda, küll aga toob välja nende loomuliku värvi ja loob sellega pisut valgendava efekti.