Ilutrendid sotsiaalmeedias: mida tasub proovida ja mida vältida?

Meliva esteetilise meditsiini õde Etty Ojamaa selgitab, millised ilunipid on raha ja aega väärt ning millistest tasuks kaarega eemale hoida.

Ilutrendid sotsiaalmeedias: mida tasub proovida ja mida vältida?

Sotsiaalmeedias on saanud fenomeniks erinevate ilutrendide reklaamimine. Meliva esteetilise meditsiini õde Etty Ojamaa selgitab, millised ilunipid on oma raha ja aega väärt ning millised võivad nahale hoopis kahju teha.

Kas näonaha masseerimine jääkuubikute või spetsiaalsete rullikutega aitab vähendada paistetust ja parandada vereringet? 

Kuna külm aeglustab vereringet, võib jääkuubikute kasutamine nahal aidata paistetuse vastu, aga kindlasti ei tohiks jääd panna otse nahale, sest see võib tekitada külmakahjustusi. Soovitatav on kasutada jääkuubikut riide või paberi sees. Kuigi üksikud korrad võib see anda ajutise leevenduse, ei ole see pikas perspektiivis jätkusuutlik lahendus.

Spetsiaalsed näorullikud, nagu jadeiidi- või Gua Sha kivid, aitavad parandada vereringet ja stimuleerida lümfivoolu, mis võib kaasa aidata paistetuse vähenemisele. Oluline on kasutada neid koos näoõliga, et vähendada naha hõõrdumise riski. 

Kas vegan- ja looduslikud tooted on alati nahale ohtumad ning tervislikumad variandid? 

Sõnad “vegan” ja “looduslik” ei tähenda alati ohutumat varianti nahahooldustoodete valimisel. Nende soetamisel on oluline tutvuda koostisega, sest mõned looduslikud ained võivad põhjustada allergiaid või ärritust. 

Kas kihiline nahahooldus ehk mitmete puhastavate ja niisutavate toodete korraga kasutamine regulaarselt aitab saavutada tervemat ning säravamat näonahka? 

Särava naha saavutamiseks ei ole vaja keerukat kümneetapilist nahahooldusrutiini, vaid oluline on järgida põhitoiminguid: puhastamine, niisutamine ja kaitsmine. Igapäevaseks kaitseks on vajalik SPF 15–30, suvel vähemalt SPF 30.

Tooted tuleks valida vastavalt nahatüübile ja parima tulemuse saavutamiseks soovitan vältida koduseid katsetusi. Sobivate toodete leidmiseks julgustan kasutama spetsialisti abi ja regulaarselt võiks käia ka kosmetoloogi juures.

Kas punase valguse teraapia, Gua Sha kivi ja muud vahendid aitavad täiendada kodust näohooldust? Kas nendel meetoditel on teaduslik tõepõhi all ja mida üldse tasuks lisaks kreemile kasutada? 

Punase valguse teraapia on teaduslikult tõestatud meetod, mis stimuleerib kollageeni tootmist, vähendab põletikku ja parandab naha seisukorda. Juhin siiski tähelepanu, et kõik seadmed pole kvaliteetsed ja enne ostmist tuleks teha põhjalik eeltöö. 

Gua Sha kivi kasutamine võib parandada vereringet ja vähendada paistetust, kuid teaduslikke tõendeid selle efektiivsuse kohta napib. Microneedling ja dermaroller’id võivad samuti täiendada kodust nahahooldust, kuid nende kasutamisel tuleb olla ettevaatlik. Sõltuvalt nõela pikkusest võib see juba olla meditsiiniline protseduur, mida ei ole soovitatav kodus omal käel teha.

Melivas saame kosmetoloogiliste protseduuridega tõhusalt aidata akne ja rosaatsea all kannatavaid patsiente, samuti leevendada pigmendilaike ning parandada kuiva ja tuhmi nahka. Tõsisemate nahaprobleemide korral soovitame aga pöörduda dermatoloogi poole. Me teeme tihedalt omavahel koostööd, et tagada patsiendile parim tulemus!  

Jaga artiklit: